OŚWIETLENIE PRZEMYSŁOWE


 

OD PROJEKTU DO REALIZACJI

Od czasu rozpoczęcia działalności w branży oświetleniowej (2012 r), dostarczamy naszym kontrahentom kompleksowe usługi modernizacji, bądź tworzenia od podstaw systemów oświetlenia. W zależności od potrzeb inwestora, prowadzimy projekty "od A do Z", bądź oferujemy swoje usługi tylko w wybranych zakresach (np. projekt sterowania oświetleniem).

Współpracujemy z wieloma podwykonawcami "do zadań specjalnych". Posiadamy doświadczenia z realizacji w trudnych warunkach, np. strefa zagrożenia wybuchem, bardzo wysokie temperatury, duże wysokości, agresywne chemicznie środowisko.

project_22project_11
 
1

Wizja lokalna

Sprecyzowanie oczekiwań inwestora. Ustalenie harmonogramu prac.
2

Model obiektu

Wykonanie modelu 3D obiektu na podstawie dokumentacji, pomiarów, bądź chmury punktów
3

Projekt oświetlenia

Dobór opraw, symulacja światła w oprogramowaniu RELUX / DiaLux
4

Projekt sterowania

Dokumentacja wykonawcza instalacji, zaprogramowanie systemu sterowania oświetleniem
5

Realizacja

Montaż instalacji na podstawie sporządzonego projektu elektrycznego
6

Odbiór

Pomiary oświetlenia, potwierdzenie spełnienia założeń projektowych
 

SKANOWANIE 3D

Zdarza się, że konstrukcja budynku jest wysoce skomplikowana, a brakuje dokumentacji technicznej obiektu, bądź jest ona niepełna. Projekt wykonany "klasycznymi" metodami byłby wtedy wysoce niedoskonały. Korzystamy wtedy z technologii skanowania 3D. Utworzenie chmury punktów pozwala na wygenerowanie niezwykle dokładnego modelu trójwymiarowego budynku i wykonanie na jego podstawie bardzo szczegółowego projektu oświetlenia.

Przydatność takiego modelu nie ogranicza się jedynie do naszych celów projektowych. Posłużyć może on Inwestorowi wielokrotnie przy nadchodzących modernizacjach, bądź zmianach na obiekcie.

POMIARY OŚWIETLENIA

Dysponujemy certyfikowanym sprzętem umożliwiającym prowadzenie pomiarów istniejących, czy oddawanych właśnie do użytku instalacji oświetleniowych. Oferujemy usługi w zakresie pomiaru natężenia oświetlenia według ustandaryzowanych siatek pomiarowych oraz analizy widma światła za pomocą spektroskopu.


OŚWIETLENIE SPORTOWE



🎾 TENIS

Kort tenisowy, ze względu na dynamiczny charakter uprawianego na nim sportu, musi spełniać rygorystyczne wymagania związane z parametrami określającymi prawidłowe oświetlenie. Rodzaje klas oświetleniowych obiektu warunkują możliwość przeprowadzania na nim zawodów o zasięgu lokalnym, regionalnym, czy międzynarodowym. Normy europejskie oraz wytyczne ITF regulują rozmiary powierzchni odniesienia podczas pomiarów, wartości współczynnika oddawania barw oraz wartości współczynnika olśnienia dla trzech klas oświetlenia kortu.

Posiadamy oficjalną rekomendację Polskiego Związku Tenisowego, potwierdzającą skuteczność oferowanych przez nas rozwiązań.

 

🔴 TRANSMISJA TV HD / 4K

W czasach, kiedy transmisja telewizyjna w jakości HD jest absolutnym standardem i powoli zostaje wypierana przez 4K, odpowiednie doświetlenie obiektów na których odbywają się wydarzenia sportowe jest kluczowe do zapewnienia dobrej jakości przekazu. Do bardziej wymagających realizacji wymagane jest średnie natężenie oświetlenia na poziomie nawet 4000 luksów.

Zainstalowane oprawy powinny być wyposażone w odpowiedniej klasy zasilacze, niwelujące efekt migotania obrazu podczas ujęć w zwolnionym tempie.

🌊 PŁYWALNIE

Na wielu obiektach basenowych możliwość łatwego dostępu do zainstalowanych opraw oświetleniowych istnieje tylko podczas budowy i całkowitej wymiany wody. Dlatego ważne jest dobranie odpowiednich opraw, uwzględniając wymagany okres ich serwisowania oraz odporność np. na chlor.

Dodatkowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas projektowania oświetlenia basenu, jest minimalizacja olśnienia użytkowników - pływający na plecach patrzą bowiem prosto w sufit.

❄️ SPORTY ZIMOWE

Dobrze oświetlone stoki do jazdy nocnej przyciągają tłumy narciarzy! Nieodłączną częścią tego sportu jest duża prędkość, przy której skutki kolizji na stoku mogą być bardzo poważne. Oprawy muszą zostać zamocowane tak, aby nigdy nie następowało olśnienie narciarza, nie występowały ciemne plamy na śniegu, a cienie zjeżdżających nie były uciążliwe.

FIS jasno określa, jakie wymogi z zakresu równomierności i natężenia oświetlenia tras muszą być spełnione, aby można było przeprowadzić na nich zawody.