MONITOROWANIE SIECI ELEKTRYCZNYCH


 

UNIWERSALNE MODUŁY ZBIERANIA DANYCH

Informacje zbierane do systemu monitorowania sieci elektrycznej pobieramy bezpośrednio z włączonego w obwód elektronicznego licznika energii. Stosowane przez nas autorskie agregatory danych są kompatybilne z większością dostępnych na rynku liczników wspierających komunikację po RS485 i głowicach optycznych.

Do modułu zbierania danych wystarczy doprowadzić zasilanie (12V DV / 230V AC) oraz zapewnić mu stałe połączenie z internetem (przewód Ethernet / WiFi). Do montażu w bardziej wymagających warunkach dostępne są również rozwiązania, gdzie urządzenie zasilane jest z baterii, a komunikacja prowadzona jest poprzez moduł GSM.

enEl-straagenEl2-straag

Zobacz pełną wersję panelu tutaj

 

KOMPENSACJA MOCY BIERNEJ

Odbiorniki podłączone do sieci pobierają z niej energię czynną (zamienianą na pracę użyteczną urządzenia) oraz bierną - pulsującą między źródłem a odbiornikiem. W zależności od typu odbiornika, energia bierna może być indukcyjna (np. silniki, elektronarzędzia, klimatyzatory), bądź pojemnościowa (np. oświetlenie, sprzęt RTV, ogrzewanie elektryczne).

Energia bierna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania większości urządzeń, jednak zbyt duży jej pobór niekorzystnie wpływa na sieć energetyczną i może znacznie zwiększać rachunek za energię elektryczną.